Sağlık

Beyaz Dişlerin Doğal Sırrı!

Her bayan veya bay beyaz, parlayan dişlere sahip olmak ister. İşte beyaz dişlere sahip olmanın doğal yolları..

Hepimizin bildiği gibi dişlerimizi günde iki kez fırçalamamız gerekir. Fakat beyaz dişler için, dişlerimizi her öğünden sonra fırçalamak gerekir. Bunu kolaylaştırmak için, çantanızda küçük bir diş fırçasıyla, diş macunu bulundurmanız yeterli. Böyleye pratik bir şekilde her yerde dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

BEYAZLATAN DİŞ MACUNU KULLANIN

Beyazlatıcı koyu renkli plakları yok ederek, dişlerinizi daha beyaz görünmesini sağlar.

SİGARA VE KAHVEYİ AZALTIN VEYA HİÇ KULLANMAYIN

Sigara ve kahvenin dişleri sarattığını biliyorsunuz. İkisininde içinde bulunan koyu kafein, dişlerin sadece görüntüsünü değil sağlığını da bozmaktadır. Sigarayı bırakıp kahveyi azaltmak; beyaz dişlere kavuşmanızı sağlar.

DİŞ İPİ KULLANIN

Diş ipi kullanmak,en az diş fırçalamak kadar önemli olup diş ipi dişlerinizi beyazlatmak ancak her gün kullanarak, dişlerinizin arasında yiyecek artıkları kalmasını önlersiniz. Böylece dişlerinizde plak oluşumu azalır ve azaldıkça daha beyaz dişlere sahip olursunuz.

BESLENMENİZE DİKKAT EDİP ÖZEN GÖSTERİN

Bazı yiyecekler gerçek anlamda dişlerinizin beyazlaşmasını sağlar. Bunlardan bir kaçı : peynir,elma,havuç. Bu yiyecekler tükürük salgılamınızı sağlayarak, dişlerinizde oluşan plakları yok eder. En önemli meyve ise çilek dişlerinizin doğal beyazlatıcısıdır. Limon ise dişlere parlak bir görüntü sağlar. Hafta da bir limon suyuyla sıcak su karıştırıp ağzınızda gargara yaparak daha parlak görüntü sağladığını görürsünüz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top